Site hosted by Angelfire.com: Build your free website today!

Küçük Şirketlerin Leasing ile Gelişimi

Çoğu kimseleasingin tanımını dahi bilmese de çoğu firmanın, şirketin, kuruluşların sıkça kullandıkları bir terimdir. Özellikle son zamanlarda küçük ve gelişmekte olan firmaların hem başvurduğu hem de adını duyurduğu bir terimdir. Kısaca açıklamak gerekirse leasing (finansal kiralama), bir malın yatırımcı tarafından satın alınması yerine, bir leasing şirketi tarafından alınıp, yatırımcıya belirli bir dönem kiralanmasıdır. Yani Leasing yatırım mallarının kiralanarak kullanılmasını sağlar. Böylelikle firmalar sermayelerini daha farklı ihtiyaçlarını gidermek için kullanırlar. Sonuç olarak da firmaların kar oranı ve verimliliği artar.

Son zamanlarda küçük şirketlerin oldukça sıklıkla kullandığı finansal kiralama tekniğinin basamaklarına değinecek olursak. Diyelim ki yeni kurulan ve gelişme aşamasında olan bir firmasınız. Firmanız yazılım üzerine olabilir, insan kaynaklarına yönelik olabilir vs. İhtiyacınız olan belirli bir ürün var bu ürünü belirledikten sonra satıcı firma ile tüm anlaşmalarınızı yapıyorsunuz. Bu aşamadan sonrası sizin için daha da kolay çünkü siz artık fazla bir şeylere karışmıyorsunuz. Kendinize en uygun seçmiş olduğunuz leasing firması sizin yerinize ürünün ödemesini ürünün sahibine yapıyor. Bu ödeme sizin ürünü kullanacağınız zaman sarfına göre yapılıyor. Leasing hesaplama kriterlerine göre değişen ödemeleri leasing firmalarının internet sayfalarından, leasing firmaları ile direk iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Küçük işletmelerin, leasing yani finansal kiralama ile iş yapmasının avantajlarına gelecek olursak. Küçük işletmeler bilindiği üzere kurulum ve gelişim aşamalarında belirli bir sermayeye ihtiyaç duyarlar. Bu sermayeyi elde edebilmek oldukça zordur. Sermayeyi elde ettikten sonra ki kısım ise daha zordur. Çünkü var olan sermaye titizlikle iş alanlarına paylaştırılmalıdır. Sermaye tasarruflu ve mantıklı dağılımlarla kullanılmalıdır. Çünkü küçük firmaların kurulumları ile gelişimleri arasında ince bir çizgi vardır. Bu çizgiyi de belirleyen sermayenin ne denli doğru kullanıldığıdır. Bu aşamada da leasing firmaları bize bir alternatif sunar. Sermayemiz bizde kalır. Daha fazla sermaye de firmanın gelişimi için büyük bir artı demektir. Leasing işi ile ilgilenen garanti leasing, iş leasing gibi firmalar ile iletişime geçip daha ayrıntılı bilgi öğrenebilir ve gerekli desteği sağlayabilirsiniz.

This is your main content section.

You should delete all of this text and replace it with text of your own. You can modify any text on your page with the Text formatting tools at the top of the page. To add other content, use the Media and Add-ons tabs. If you'd like to change your style template click on Styles. To add or remove pages use the Pages tab.